Jaké kostice si vybrat?

23. srpna 2011 v 23:00 | Hannah
Pokud s korzety začínáte, určitě si lámete hlavu s tím, jak se od sebe jednotlivé druhy kostic liší a jaké si máte vybrat. Pokusím se vám tedy jednotlivé druhy přiblížit.
Pokud je pro vás rozhodující také cena, plastové kostice jsou nejlevnější, spirálová ocel dražší a nejdražší je plátová ocel (drahý materiál i náročné zpracování).

Plastové kostice
Ačkoliv se může zdát, že plast nemůže stáhnout ani o centimetr aniž by se krabatil, opak je pravdou. I korzety s plastovými kosticemi jsou velmi pevné a skvěle zvládají svou práci. Jejich výhodou je také nízká hmotnost. Pro začínající nositelku jsou tedy nejvhodnější, protože nezpůsobují otlaky a jsou oproti ocelovým kosticím pohodlnější.
Jejich jedinou nevýhodou je, že se při častém nošení můžou částečně zformovat podle postavy a po delším čase se deformují v pase.
Kdy je volit: pokud jste začínající nositelka, která chce nosit korzet jenom velmi příležitostně, případně si necháváte šít svůj první korzet a počítáte s tím, že jakmile vám bude první stažení pohodlné, necháte si ušít nový kousek s větším stažením. V obou případech totiž nedochází k tak velké a časté zátěži kostic.


Spirálová ocel
Pro pokročilejší nositelky nejlepší varianta kostic, jsou ale také vhodné do prvního korzetu. Díky spirálové struktuře se krásně tvarují do křivek, zároveň jsou ale nekompromisním stahovadlem a i po dlouhodobém nošení si zachovávají svůj tvar. Doporučuju je i do extrémně stahovacích korzetů v šířce 11mm.
Kdy je volit: spirálovou ocel můžete pokužít prakticky do všech korzetů, i do svého prvního korzetu, pokud jej hodláte nosit často, nebo máte už od přírody výraznější křivky.


Plátová ocel
Nejpevnější ze všech druhů kostic. Neustále mají snahu zachovávat si svůj rovný tvar a díky jejich pevnosti vznikají při delším nošení otlaky. Nejvhodnější do extrémně stahovacích korzetů v kombinaci se spirálovou ocelí v bocích (právě kvůli pevnosti se špatně přizpůsobují křivkám).
Kdy je volit: pokud jste pokročilá nositelka, která si nechává šít korzet na velmi časté nošení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama