Často kladené otázky o korzetech

5. září 2011 v 17:50 | Hannah
O kolik můžu stahovat při prvním korzetu?
Ideální stažení pro první korzet je 8cm. Pro silnější dámy může být i 10cm. Pokud se vám zdá 8cm moc, můžu ušít korzet i se stažením 6cm, ovšem musíte počítat s tím, že se takové stažení projeví na tvarování pasu minimálně.

Jak korzet udržovat (čistit)?
Korzet se nesmí prát v pračce, ani namáčet! Pokud potřebujete korzet vyčistit, použijte navlhčený hadřík a jemně jím korzet otírejte.

Existuje nějaký rozdíl mezi vysokým a nízkým korzetem, kromě vzhledu?
Obecně platí, že nízký korzet zvýrazní díky stažení břicha a rovnějšímu držení zad (i malá) prsa. Naopak vysoký korzet prsa stáhne minimálně o 6cm.

Jaké látky se nejvíc hodí na korzet?
Většina korzetů je šitá ze saténu, taftu, brokátu nebo sametu. Látka pro korzet by neměla být pružná (mírně pružná látka jde zpevnit podžehlením), ideálně by měla mít vyšší gramáž.
Popis nejčastěji používaných materiálu jsem pro vás vytvořila zde.

Můžu dodat svou látku, ze které se bude korzet šít? Kolik jí bude potřeba?
Samozřejmě si materiál můžete zajistit samy, ovšem ne všechny látky jsou na korzety vhodné. Pokud se tedy v látkách nevyznáte, raději se mnou výběr konzultujte. Látku mi poté pošlete poštou (poštovné si samozřejmě hradíte samy).
Na většinu korzetů postačí 50cm látky, která má šířku min. 140cm.

Co je to extrémně stahovací korzet?
Jako extrémně stahovací nazývám ty korzety, které mají stažení v pase větší nebo rovno 12cm. U takových korzetů už není možné použít plastové kostice. Do oblasti pasu také všívám stuhu, která brání dalšímu vytažení.

Jaké tvarování horního okraje se hodí pro malá/velká prsa?
Ideální pro malá prsa je samozřejmě nízký korzet, jak jsem už psala výš. Pokud ovšem toužíte po vysokém korzetu, je potřeba volit střih, který prsa podzvedne a tím zvýrazní, případně se přiklonit k variantě tzv. midbustu - korzet, který má košíčky pouze do poloviny prsou.
Naopak velká prsa potřebují podporu a stažení (pokud je nechcete ještě více zvýraznit), je pro ně tedy ideální tvarování kopírující jejich tvar a dostatečné stažení.

Háky, přední či zadní šněrování?
Každému vyhovuje něco jiného, některé slečny nedají dopustit na háky, další preferují přední šněrování atd. atd.. Korzet s háky se snáz obléká díky tomu, že jej můžete rozepnout, nemusíte přetahovat přes hlavu a šněrování nemusíte úplně povolovat. Pokud se vám zdá fyzicky nemožné zašněrovat se na zádech, nebojte se, chce to trochu cviku a šněrování vám nebude dělat žádný problém. Pokud se vám ale pořád zdá, že by vám tento způsob šněrování nevyhovoval (případně se vám esteticky tolik nelíbí), zvolte přední šněrování.

Mám výraznější boky - nebude se mi korzet posunovat nahoru?
Správně ušitý korzet na míru se při dotažení nehne ze svého místa, nemusíte se tak bát, že by vám na postavě kamkoliv utekl.

Znamená stažení např. 8cm, že mi korzet ubere na všech místech 8cm?
Míra stažení, o kterou si napíšete, platí pouze pro stažení pasu. V oblasti žeber a boků korzet ubírá výrazněji méně, to přizpůsobuju konkrétní postavě zákaznice. Pokud máte konkrétní požadavky na korzet, např. větší stažení žeber, je to možné střihově uskutečnit.

Je nutné přijet na zkoušku?
U většiny korzetů není zkouška nutná. Pokud máte ovšem specifické požadavky ohledně střihu či tvarování dám vám dopředu vědět, že je zkouška nutností.

Může mi korzet ublížit? Aneb zdravotní hledisko korzetů.
Tato otázka je velice ošemetná, proto se ji pro vás pokusím zpracovat podrobně s konzultacemi a více zdroji, vydržte, dočkáte se :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Florent Florent | E-mail | Web | 23. července 2012 v 17:16 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama