Část 2. Srovnání konfekce a korzetu na míru

2. května 2012 v 16:11 | Hannah |  Proč si nepořizovat konfekční korzet
V předchozí části jsem se věnovali chybám konfekčního korzetu, které jsou patrné už na první pohled. V dnešním díle se budeme opět "jenom" dívat, tentokrát ale hezky srovnáme jak vypadá, když vedle sebe položíte konfekci a korzet vyrobený ručně na míru.


Poznámka než začnete číst: Korzet, se kterým je konfekce srovnávána, je z mé dílny. Korzety od jiných korzetierek se samozřejmě budou lišit, každá máme své způsoby zpracování.

První pohled na korzety
Když korzet položíte na rovnou plochu, je hned jasné, který z těchto dvou bude vítěz - korzet na míru je dostatečně vyztužen a správného střihu, zachovává si tak stále svůj tvar. Naopak konfekce se bude tvářit stejně placatě ať už ji položíte jakkoliv :)


Rozložené korzety - vnější strana

Vnější strana z bočního pohledu, aby bylo lépe vidět tvar korzetů

A ještě rozložené korzety z vnitřní strany

Jak korzet drží mimo tělo
Co se týká konfekce, měla by se tato část spíš jmenovat Jak korzet NEdrží mimo tělo. Opět díky tužení a tvarování korzet na míru drží stejně jako na těle i mimo něj, když ho postavíte získáte tak krásný pohled na svou postavu i bez zrcadla. Konfekci se mi taky nakonec podařilo nějakým způsobem postavit, jak ale vypadá, vidíte sami.


A ještě jedna perlička, na které můžete srovnat kvalitu korzetů.


Pevnost podruhé
Pro ještě větší názornost jsem s konfekčním korzetem udělala malý pokus, s korzetem na míru mi musíte věřit, že toto nelze udělat :)


Detaily
Tento černý underbust jsem použila záměrně, jsou v něm totiž také plastové kostice (a rozdíl jste už asi viděli výš) a jako šněrovadlo je použita saténová stuha. Ovšem není stuha jako stuha.

U konfekce se jedná o slabou jednolící stužku

U mého korzetu o velmi pevnou oboulící stuhu

A ještě mé tolik oblíbené vypracování průchodek


Na těle
A tady můžete ještě vidět, jak vypadá takový ručně šitý korzet na těle. Fotku konfekce bohužel na postavě prozatím nemám, nepodařilo se mi sehnat správnou oběť, která by se v něm nechala vyfotit. Pokusím se to ale co nejdřív napravit.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama